მაჟორიტარობის მსურველთა ვინაობა ცნობილია

0

Bolnisi_075ბოლნისის მუნიციპალიტეტის 2014 წლის მოწვევის საკრებულოში 14 მაჟორიტარი დეპუტატი იქნება, რომელსაც თითეული ოლქის მიხედვით აირჩევენ. გთავაზობთ მაჟორიტარობის მსურველთა ჩამონათვალს ოლქების მიხედვით.

ქალაქ ბოლნისის მაჟორიტარობისთვის  ბლოკი „არასაპარლამენტო ოპოზიცია (კახა კუკავა, ფიქრია ჩიხრაძე)” – შორენა მეფარიშვილი, „საქართველოს ძალოვან ვეტერანთა და პატრიოტთა პოლიტიკური მოძრაობა” – დავით მჭედლიძე, ნინო ბურჯანაძე-ერთიანი ოპოზიცია – გენადი გაბიძაშვილი, ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” – ედიშერ შუკვანი, „დავით თარხან-მოურავი − საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი” – თემურ დემურაძე, ბლოკი „თვითმმათველობა ხალხს” – ნუგზარი ჯაჯანიძე, ბლოკი „ქართული ოცნება” – თამაზ ჩუბინიძე იბრძოლებენ. აღსანიშნავია, რომ ქალაქ ბოლნისის დებუტატობის კანდიდატი საინიციატივო ჯგუფს არ წარუდგენია.

თამარისის ოლქი:  ნინო ბურჯანაძე-ერთიანი ოპოზიცია – ზურაბ კოპალიანი, ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” – რამინ ასადოვი, „დავით თარხან-მოურავი − საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი” – ვალერი საღლიანი, სალომე ზურაბიშვილი – საქართველოს გზა – რაფიკ ნიკოლაიშვილი,  ბლოკი „ქართული ოცნება” – მამედ გუსეინოვი.

კაზრეთის ოლქი:  „საქართველოს ძალოვან ვეტერანთა და პატრიოტთა პოლიტიკური მოძრაობა” – ზურაბ კოდელაშვილი,  ნინო ბურჯანაძე-ერთიანი ოპოზიცია – ზურაბ მენაბდიშვილი,  ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა” – თამარ გაბრიჭიძე, „დავით თარხან-მოურავი − საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი”- დალი მამულაშვილი, ბლოკი „თვითმმათველობა ხალხს” – კობა ბასილაშვილი,  სალომე ზურაბიშვილი – საქართველოს გზა – ჭაბუკა სვანიძე,  შალვა ნათელაშვილი – საქართველოს ლეიბორისტული პარტია – ხვიჩა გურამიშვილი,  ბლოკი „ქართული ოცნება” – ნადეჟდა ძირკველიშვილი,  დამოუკიდებელი კანდიდატები: ტარიელ ჯაყელი, მიხეილ ოქრიაშვილი. 

აკაურთის ოლქი: აიდინ ახმედოვი – „საქართველოს ძალოვან ვეტერანთა და პატრიოტთა პოლიტიკური მოძრაობა”, შუქურ გულმამედოვი – ნინო ბურჯანაძე-ერთიანი ოპოზიცია, ჩინგიზ ბაირამოვი – ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”, რაფაილ რაგიმოვი – ბლოკი „თვითმმათველობა ხალხს”, ილიას ალშანოვი – ბლოკი „ქართული ოცნება”, ისამილ მამედოვი – ისმაილ მამედოვი. 

ბოლნისის ოლქი:  აკიფ ბუდაგოვი – „საქართველოს ძალოვან ვეტერანთა და პატრიოტთა პოლიტიკური მოძრაობა”, ვაგან არუთიუნიანი – ნინო ბურჯანაძე-ერთიანი ოპოზიცია, ნარინე მკრტჩიანი ბლოკი „თვითმმათველობა ხალხს”, ლევონ მანუკიანი – ბლოკი „ქართული ოცნება”.

დარბაზის ოლქი: შაკირ ნაბიევი – „საქართველოს ძალოვან ვეტერანთა და პატრიოტთა პოლიტიკური მოძრაობა”, ნაზიმ ალიევი – ნინო ბურჯანაძე-ერთიანი ოპოზიცია, არზუმან ნამაზოვი – ბლოკი „თვითმმათველობა ხალხს”, შირადინ ასლანოვი – ბლოკი „ქართული ოცნება”.

მამხუტის ოლქი: არიფ გასანოვი – ნინო ბურჯანაძე-ერთიანი ოპოზიცია, იასამან გაჯიევა – ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”, გლახო სომხიშვილი – ბლოკი „თვითმმათველობა ხალხს”, ისმაილ გაჯიევი – სალომე ზურაბიშვილი – საქართველოს გზა, რასულ ბახტიაროვი – ბლოკი „ქართული ოცნება”, რამიზ სუფუევი – დამოუკიდებელი კანდიდატი.

ნახიდურის ოლქი: მამიშ ისმაილოვი – ნინო ბურჯანაძე-ერთიანი ოპოზიცია, კახაბერ შეყილაძე – ბლოკი „თვითმმათველობა ხალხს”, ვუგარ ისაევი – ბლოკი „ქართული ოცნება”.

რატევნის ოლქი:  ნუგზარ დევნოზაშვილი – ნინო ბურჯანაძე-ერთიანი ოპოზიცია, მამუკა გოგოლაძე – ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”, დავით სიმონიშვილი – „დავით თარხან-მოურავი − საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი”, მალხაზ მენთეშაშვილი – ბლოკი „თვითმმათველობა ხალხს”, ზურაბი ასანიძე – ბლოკი „ქართული ოცნება”, გიორგი ლომიძე – დამოუკიდებელი კანდიდატი. 

რაჭისუბნის ოლქი: შოთა რეხვიაშვილი – ნინო ბურჯანაძე-ერთიანი ოპოზიცია, იბრაგიმ გაჯიევი – ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”, ალექსანდრე რეხვიაშვილი – „დავით თარხან-მოურავი − საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი”, სერგო დავითაშვილი – ბლოკი „თვითმმათველობა ხალხს”, ლოგმან ჯალილოვი – სალომე ზურაბიშვილი – საქართველოს გზა, დავით რეხვიაშვილი – ბლოკი „ქართული ოცნება”.

ტალავერის ოლქი: აკიფ სამედოვი – ნინო ბურჯანაძე-ერთიანი ოპოზიცია, ვაგიფ აშიროვი – ბლოკი „ქართული ოცნება”, ბადალ ხალილოვი, დოსტუ აშიროვი, რახილ ფატულაევი, კარა გულმამედოვი – დამოუკიდებელი კანდიდატები. 

ტანძიის ოლქი:  ილია დემურაძე – ნინო ბურჯანაძე-ერთიანი ოპოზიცია, ზაური ქურდიანი – ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”, გურიელ წიფიანი – „დავით თარხან-მოურავი − საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი”, ზაზა ბერიძე – ბლოკი „თვითმმათველობა ხალხს”,  თამაზ ბერიანი – ბლოკი „ქართული ოცნება”, შერმადინ დადვანი – დამოუკიდებელი კანდიდატი.

ქვემო ბოლნისის ოლქი: ასიფ ხალილოვი -ნინო ბურჯანაძე-ერთიანი ოპოზიცია, ნადირ ახმედოვი – ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”, ზურაბ დავითაშვილი ბლოკი „თვითმმათველობა ხალხს”, იმრანმ გასიმოვი –  ბლოკი „ქართული ოცნება”.

ქვეშის ოლქი:  ისრაფილ ორუჯოვი -„საქართველოს ძალოვან ვეტერანთა და პატრიოტთა პოლიტიკური მოძრაობა”, ზახადინ მამედოვი – ნინო ბურჯანაძე-ერთიანი ოპოზიცია, ფახრადინ ელჩიევი – ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”, მარიამ ცქიტიშვილი – ბლოკი „თვითმმათველობა ხალხს”, დიმიტრი ურუმაშვილი – ბლოკი „ქართული ოცნება”, ჯანიკო ურუმაშვილი, ისვახან შამილოვი, ჭაბუკა ურუმაშვილი – დამოუკიდებელი კანდიდატები. 


Share.

Comments are closed.